۱۳۹۱ مرداد ۹, دوشنبه

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حامی اصلی نشر تفکرات و اندیشه های تجزیه طلبان و پانترک ها


یکی از انتقاد های بسیار جدی که به مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بویژه معاونت فرهنگی و اداره کل امور کتاب و کتابخوانی در طی سال های اخیر وارد می باشد مجوز های مسئله دار و غیر قابل توجیه به کتاب هایست که نه تنها از کوچکترین بار علمی بر خوردار نیستد بلکه سراسر دروغ و تحریف و همراستا با اهداف وطن فروشان و خائنین تجزیه طلب می باشد. عدم وجود ممیزی های علم مدار و نیز عدم وجود گروه های تخصصی آکادمیک در حوزه بررسی محتویات کتاب ها بویژه کتاب های تاریخی _ ادبی و تاریخی _ تحلیلی در سال های اخیر کاملا مشهود و غیر قابل انکار می باشد. براستی جای سوال است چگونه آثار اساتید بنام و پژوهشگران برجسته در نوبت های حتی چند ساله ممیزی و مجوز انتشار در انتظار به سر می برند اما آثار سطحی و غیر علمی تحریف گران بنامی همانند پور پیرا و زهتابی و صدیق که حتی یک سطر از نظریات فکاهی شان در منابع بین المللی و معتبر تا کنون به تائید نرسیده ، نه تنها به راحتی مجوز نشر می گیرد بلکه در چاپ های بعدی هم از تسهیلات و وام های ویژه ای برخوردار می گردند؟؟؟ یکی از این آثار سراسر دروغ و تحریف که قصد بررسی آن را داریم کتابی است به اسم « قارا مجموعه » به قلم حسین محمدزاده صدیق که در تحریف و جعل و دروغ بافی روی زهتابی را هم سفید کرده است . 


علاوه بر انتقادی که به مجوز نشر چنین اثر سراسر جعل و تحریف و دروغ وارد است نکته تاسف بار تر این است ، کار بجایی می رسد که حتی از سوی مسئولین شهرداری تهران برای رونمایی از این کتاب و تجلیل از نگارند مراسمی ترتیب می یابد . این کتاب مورد نقد دقیق و علمی مرحوم میر هدایت حصاری ادبی از دیار آذرآبادگان با عنوان « چگونه برای آذربایجان کتاب می سازند » قرار گرفته است که لینک این مقاله جهت مطالعه عزیزان در ادامه خواهد آمد اما در این قسمت تنها به ذکر گوشه ای کوچک از دروغ بافی و جعل و تحریف جناب صدیق که عنوان استاد اعظم پانترکان را یدک می کشد خواهم پرداخت : « آقاي صديق بدون هيچ دليل و منطقی اشعار قلی بيگ پسر قراخان چركس، بيگلربيگی شيروان، را كه معاصر شاه عباس دوم بوده و چهار قرن بعد از شيخ صفی الدين میزيسته و نسخ ديوان او در كتابخانه‌های ملك ، مجلس شورای اسلامی و دانشگاه تهران موجود است، به نام اشعار تركی شيخ صفی در بخش دوم كتاب خود در صفحات 35 تا 41 نقل كرده است. در حالی كه ربطی به شيخ صفی ندارند. جالب اينكه خود ايشان در جلد سوم مجله «يئنی يول» كه در چهار شماره در سال 1362 منتشر نموده همان اشعار را به نام همان شاعر چاپ كرده و اينك همان شعرها را در اين كتاب به نام شيخ صفی نقل می كند. مسلم است كه تاكنون شعر تركی از شيخ صفی به دست ما نرسيده است. »
از لینک زیر می توانید مقاله « چگونه برای آذربایجان کتاب می سازند » به قلم مرحوم  میر هدایت حصاری مطالعه بفرمائید. این مقاله از آنجایی که نقد علمی و عالمانه ای است برای آشکار ساختن شیوه های جعل و تحریف وکتاب سازی سردسته مدعیان کتابسازی پان ترکیسم در ایران  یعنی حسین محمد زاده صدیق ، مجدداً منتشر می شود جالب آنکه این کتاب جعلی توسط برخی  مریدانش  از جمله  محمد صادق نایبی کشفی  بزرگ تلقی شده است. در این نقد روش های علمی صدیق یا دوزگون بررسی شده است . ومی تواند ملاکی باشد برای برسی سایر کتابهای وی    
 
http://www.azariha.org/?lang=fa&muid=53&item=103 

پاینده ایران و ایرانی 


وحید رنجبری آذرآبادگانی
منابع :
___________________________________
 
- کتاب قارا مجموعه به قلم حسین محمدزاده صدیق 


- مقاله « چگونه برای آذربایجان کتاب می سازند » به قلم مرحوم  میر هدایت حصاری